Tentokrát jsme sdíleli osobní zkušenosti…

Ve čtvrtek dne 10. listopadu 2022 zaplnila prostory kulturního sálu KLUBu OKO konference pracovníků ve zdravotnictví v rámci celoživotního vzdělávání. V publiku jsme přivítali též naše milé kolegyně z partnerské slovenské školy v Nových Zámcích. Organizace se znovu ujala Mgr. B. Krovová, nově s kolegyní Mgr. P. Vršeckou. Díky svému nasazení zde vybudovaly perfektní zázemí pro sdílení osobních prožitků.
Hned v úvodu konference nám své osobní zkušenosti ze života s epilepsií přišla představit naše bývalá studentka Kateřina Bastlová, DiS. Popsala své poznatky s touto chorobou před a po operaci. Zaměřila se také na výsledky výzkumu pooperačního řešení této nemoci.
O něco neskutečně osobního, prožitého na vlastní kůži, se s posluchači podělily úžasné ,,holky s popáleninami“ – Simona Riedlová, Martina Půtová a Karolína Dolečková. Při vyprávění jejich příběhů a odvaze motivovat ostatní při každodenním boji s popáleninami se přítomným doslova tajil dech. Z  těchto děvčat vyzařovala obdivuhodná neskutečná vnitřní síla, empatie, ochota pomáhat a vážit si života. Martina si dokonce za svou statečnost vysloužila cenu Nadace Olgy Havlové pro rok 2020.
Vážnost situace v závěrečném bloku odlehčila intuitivní celostní vizážistka Světlana Čiberová, která se zaměřila na duši a tělo, na člověka jako bytost. Nastínila, že každý z nás prožívá smutky i radosti, příjemné i nepříjemné změny v životě, které pracují jako zrcadlo naší vizáže. A abychom byli schopni toto vše na naší cestě ustát, je dobré sdílet naše prožitky s ostatními.

Všem přednášejícím, organizátorům a posluchačům si tímto dovolujeme poděkovat za vytvoření perfektní atmosféry a bezproblémový průběh celé konference!

 

   

Přidáno 15. 11. 2022

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Zřizovatel
Partnerství

Vážený návštěvníku, na webu zdravskolhb.cz nepoužíváme soubory cookies potřebné k souhlasu.