Partnerská škola v Deggendorfu

Německá verze
Anglická verze

Ve dnech 16. a 17. května 2018 přijala naše škola pozvání do německé zdravotnické školy v Deggendorfu. Navázali jsme tak na setkání obou škol, které proběhlo v květnu 2017 v naší škole, v Nemocnici Havlíčkův Brod a Sociálních službách města Havlíčkova Brodu. Naše škola měla dlouholetou tradici spolupráce se školou v Deggendorfu, která, žel, změnou ředitele německé školy, byla ukončena kolem roku 2000. Cílem tohoto setkání bylo poznat se s vedením nemocnice a školy a projednat podmínky pro další spolupráci, která by se měla týkat výměnných pobytů a stáží žáků a studentů obou škol. Jednání jak ze strany nemocnice, tak školy, bylo velmi vstřícné, přátelské a v neposlední řadě užitečné. Byly navrženy velkorysé podmínky výměnných pobytů, které byly německou i českou stranou akceptovány a je třeba vše připravit tak, aby byly respektovány bezpečnostní zásady, právní rámec obou škol a nemocničních pracovišť.

V Deggendorfu jsme měli možnost seznámit se konkrétně s odděleními a prostorami nemocnice. Nemocnice má statut univerzitního pracoviště a je velmi dobře vybavena, téměř nadstandardně. Viděli jsme oddělení intenzivní péče, dětská oddělení, centrální příjem a oddělení paliativní péče, které předčilo naše očekávání. Péče o nemocné je plně hrazena ze zdravotního pojištění. Personál byl vůči nám velmi vstřícný a ochotně se s námi podělil o zajímavosti ze svého pracoviště.

Škola má moderní charakter, její vybavení je na vysoké úrovni. Na rozdíl od nás je součástí nemocnice, a to jak jejím personálním vedením, tak fyzicky – budovy školy a nemocnice na sebe navazují – a toto je velmi výhodné nejen pro výuku praxe, ale i pro vzájemné vztahy a zázemí žáků a studentů.

Deggendorf je větší město v Dolním Bavorsku. Má bohatou historii a leží v krásném přírodním prostředí, kterého si jeho obyvatelé váží. Součástí návštěvy byla prohlídka města a jeho okolí, která byla velmi zajímavá a příjemná. Pobyt u našich hostitelů se konal ve velmi přátelské a otevřené atmosféře a tím celé dva dny byly zároveň osvěžující relaxací. Návštěva nám rovněž potvrdila, že mezi lidmi nemusejí být jakékoli hranice.

Děkujeme zdravotnické škole v Deggendorfu a Nemocnici DONAUISAR-Klinikum v Deggendorfu za umožnění návštěvy a za ochotu navázat na předchozí spolupráci. Našim žákům a studentům obou škol tak bude poskytována jedinečná zkušenost pobytů v cizojazyčném prostředí, konání praxí a stáží v jiných zařízeních a tím i větší rozhled ve vnímání bohatosti života.

Odkaz na fotografie

 

Přidáno 12. 7. 2018

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Plánované akce
Žádné naplánované akce.
Zřizovatel
Partnerství

Vážený návštěvníku, na webu zdravskolhb.cz nepoužíváme soubory cookies potřebné k souhlasu.