Partnerská škola Nové Zámky.

Naše škola se v roce 2011 snažila oslovit několik škol ve Slovenské republice a skutečně se nám ozvala SZŠ Nové Zámky, jejíž vedení projevilo zájem o spolupráci s naší školou. Již v roce 2012 přijalo vedení naší školy pozvání slovenských kolegů na projekt „Mladý tvůrce“, který se koná každoročně v Nitře a prezentují se tam jak jednotlivé slovenské střední školy, tak partnerské školy z ČR. Naše škola pak v roce 2013 recipročně pozvala své slovenské kolegy na konferenci nelékařských zdravotnických povolání do Havlíčkova Brodu. Ještě v témže roce se vedení obou škol dohodlo na konkrétní výměně nejlepších studentů těchto škol formou týdenní výměnné stáže studentů třetích ročníků oboru zdravotnický asistent, která se po vyřízení nutných formalit také uskutečnila.
Slovenská škola nabízí ke studiu obory zdravotnický asistent a zdravotnický masér. Pro nás je zajímavá také z toho hlediska, že se nachází v oblasti, která je osídlena velkou maďarskou menšinou, a výuka probíhá jak ve slovenském, tak maďarském jazyce. Po absolvování první výměnné stáže se ukázalo, že volba byla správná. Umožnila vzájemně nahlédnout do českého a slovenského vzdělávacího systému zdravotních sester a jeho fungování v praxi. Stáže přinesly mnoho poznatků, zejména pokud se jedná o porovnání kompetencí našich a slovenských žáků, jejich výkonů při praxi v nemocničních zařízeních a výběru žáků vhodných charakterových vlastností pro povolání zdravotní sestry.
V průběhu výměnných stáží jsou realizovány i exkurze do zdravotnických zařízení, kam absolventi obou škol po ukončení studia nastupují. Nezanedbatelným přínosem je pak pro studenty samotná změna prostředí, kultury, seznamování se s odlišnými tradicemi, historií měst a památek. Velmi pozitivně působí i navazování osobních přátelství mezi žáky i učiteli obou škol. Rovněž je patrná snaha žáků obou škol vyvíjet maximální úsilí o dosažení nejlepších studijních výsledků, jejichž odměnou je právě výměnná stáž, a to je pro obě strany povzbuzující.


 

Přidáno 12. 7. 2018

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Plánované akce
Žádné naplánované akce.
Zřizovatel
Partnerství

Vážený návštěvníku, na webu zdravskolhb.cz nepoužíváme soubory cookies potřebné k souhlasu.