Domov mládeže

Domov mládeže se nachází v areálu nemocnice v Husově ulici.

Ubytování pro 80 studentek je zajištěno ve 20 buňkách, předělených sociálním zařízením se sprchovým koutem a WC na dva dvoulůžkové pokoje. Současné ubytovací podmínky splňují všechny parametry moderního internátního bydlení. Pokoje i další prostory jsou postupně vybavovány novým nábytkem, elektronikou a dalším zařízením.

Prostorná klubovna, vybavená televizí a videem, je využívána také pro výuku a činnost video kroužku. Studentky se mohou zapojit do některé z mnoha zájmových aktivit pod vedením vychovatelek. Mezi oblíbené patří výtvarný kroužek, kde se naučí různé výtvarné techniky, např. drátkování, batikování, malování na hedvábí nebo na sklo a podobně. Zájem je také o turistiku s cílem poznání okolí Havlíčkova Brodu.

K vybavení DM patří také počítačová učebna, kde je šest počítačů s připojením na internet. Ubytované žákyně mohou využívat i bezdrátového připojení svých vlastních notebooků na pokojích.

Pro přípravu občerstvení slouží malá kuchyňka. Celodenní stravování je zajištěno v jídelně s výdejnou, kam je strava dovážena ze střední zemědělské školy, stravovat se zde mohou všichni studenti i učitelé. O výdej stravy a úklid domova mládeže se starají dvě pracovnice, údržbu a odstraňování závad má na starost údržbář školy. Výchovnou a organizační práci a některé pracovně technické povinnosti zajišťují čtyři vychovatelky a vedoucí vychovatelka.

Přidáno 22. 7. 2014

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Plánované akce
Žádné naplánované akce.
Zřizovatel
Partnerství

Vážený návštěvníku, na webu zdravskolhb.cz nepoužíváme soubory cookies potřebné k souhlasu.