Domov mládeže

Domov mládeže SZŠ a VOŠZ se nachází v areálu nemocnice, Husova ulice 3023, Havlíčkův Brod.

DM má velmi výhodnou polohu. Školní budova, ve které se žáci vzdělávají, je v dosahu do cca 5 minut. Z autobusového a vlakového nádraží lze využít MHD.

Stravování žáků je zajištěno prostřednictvím ZŠ Nuselská, Havlíčkův Brod. Jídlo je dováženo do DM, kde je k dispozici výdejna s jídelnou.

Kapacita domova je 80 míst. Ubytování poskytujeme formou buněk. Každá z nich je předělená sociálním zařízením se sprchou a WC na dva dvoulůžkové pokoje. Ubytovaní žáci mohou využívat kuchyňku ve 4. patře, která je vybavena sporákem s elektrickou troubou, varnou konvicí, mikrovlnnou troubou. Žáci mají možnost si na vychovatelně zapůjčit též toustovač, topinkovač, mixer, žehličku, žehlící prkno. Ledničku mají ubytovaní k dispozici na každé buňce. V době osobního volna mohou žáci využívat klubovnu s televizorem a DVD přehrávačem. K vybavení DM patří také PC učebna, kde je 6 počítačů a kopírka. V celé budově je k dispozici bezdrátová síť Wi-Fi.

Volnočasové aktivity jsou vzhledem k různorodosti zájmů ubytovaných žáků organizovány napříč výchovnými skupinami a jsou nabízeny jako akce otevřené pro všechny. Plně respektujeme požadavky pedagogiky volného času, zejména zásady dobrovolnosti.

Možnosti trávení volného času:

° kulturní aktivity - návštěvy výstav v městském muzeu, návštěvy městské knihovny, návštěvy koncertů, filmové a divadelní představení

° sportovní aktivity – využívání posilovny ve škole, návštěvy sportovního centra FIT HB, využívání zimního stadionu, využívání plaveckého bazénu, využívání různých sportovních kroužků apod.

Přidáno 22. 11. 2023

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Plánované akce
Žádné naplánované akce.
Zřizovatel
Partnerství

Vážený návštěvníku, na webu zdravskolhb.cz nepoužíváme soubory cookies potřebné k souhlasu.