Den s dentální hygienou

 Dne 8. ledna 2024 byl na naší škole ve spolupráci s Českou stomatologickou komorou uspořádán projekt Den se zubní hygienou.         

Naši žáci měli možnost vyslechnout  nejprve přednášku a poté si prakticky ověřit získané vědomosti o dentální hygieně. Témata byla obsahově zaměřena např. na prevenci zubního kazu, na zdravou výživu, vztahující se k prevenci onemocnění dutiny ústní, nácvik správné techniky čištění zubů a představení pomůcek pro dentální hygienu.

Cílem projektu bylo, aby budoucí zdravotníci ovládali správnou péči o dutinu ústní, znali důležité pomůcky pro dentální hygienu a mohli toto povědomí nadále uplatnit ve své profesi.

Edukováno bylo cca 230 žáků střední školy.

Celý obsah projektu naplánovala studentka oboru Dentální hygiena VOŠZ a SZŠ Alšovo nábřeží Praha1  Rozálie Stejkozová. Sama se ujala přednášek. Na praktickou část, probíhající v tělocvičně naší školy, pak dohlížela žákyně Klára Kučerová se svými pomocníky z třídy 3.L. Příchozí třídy rozdělovali do menších týmů, které na šesti stanovištích plnily jednotlivé úkoly.

Všechny účastníky pak potěšily pěkné ceny od firem Herbadent, Curaprox a České stomatologické komory.
Poděkování za pomoc a spolupráci patří zejména Mgr. Veronice Dufkové, tiskové tajemnici 
České stomatologické komory, dále Ing. Mgr. Ondřeji Kodrovi z firmy Curaprox a paní Dagmar Plotěné, koordinátorce vzdělávání a obchodu firmy Herbai a.s.

 

  

Přidáno 11. 1. 2024

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Plánované akce
Žádné naplánované akce.
Zřizovatel
Partnerství

Vážený návštěvníku, na webu zdravskolhb.cz nepoužíváme soubory cookies potřebné k souhlasu.