Zahraniční odborná stáž francouzských studentů

Ve dnech 1.-30. března 2019 zprostředkovala naše škola ve spolupráci se Sociálními službami města Havlíčkův Brod, Reynkova  3643,  v rámci grantu Erasmus+ odbornou praxi čtyřem francouzským studentům. Každý cizinec měl k sobě přiděleného českého partnera  z řad studentů  vyšší odborné školy .

 Praktického vyučování se tedy zúčastnili 4 studentky VOŠZ Havlíčkův Brod a 4 studenti školy Lycée René Cassin, Lyon. Jako dorozumívací jazyk posloužila angličtina.  Společná praktická výuka probíhala v Domově pro seniory, Reynkova, Havlíčkův Brod. Studenti prováděli činnosti jak na lůžkové části, tak v terapii a denním stacionáři.  Během měsíčního hostování si osvojili  základní ošetřovatelskou péči a seznámili se s naším systémem péče o seniory.  Po celou dobu stáže studenti pobývali na internátě SZŠ a VOŠZ Havlíčkův Brod.

 Celý pobyt byl minulý týden zakončen přátelským posezením všech zúčastněných, kde se diskutovalo převážně o zdravotnické a sociální problematice, ve srovnání u nás a ve Francii. Vše  příjemně dokreslila prezentace spojená s vyprávěním o Francii.

Sal.

 

Přidáno 5. 4. 2019

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Plánované akce
Žádné naplánované akce.
Zřizovatel
Partnerství