Úspěch v krajském kole SOČ

Do letošního jubilejního 40. ročníku soutěže Středoškolská odborná činnost (SOČ) se zapojily dvě žákyně třetího ročníku oboru Zdravotnické lyceum - Tereza Abbrentová v oboru biologie a Iveta Martínková v oboru zdravotnictví. Soutěž SOČ rozvíjí u mladých lidí mnoho dovedností a otevírá jim velmi často cestu k dalšímu studiu na vybrané vysoké škole.

Tereza Abbrentová zpracovávala téma Frekvence a výskyt očních vad u žáků a studentů. Iveta Martínková řešila problematiku Zdraví a tělesná zdatnost u žáků 6. a 7. ročníků. Prostudování zvolené problematiky a nasbírání dat pro sepsání samotné práce trvalo dívkám více než půl roku. Následně svoji práci žákyně prezentovaly před porotou a odpovídaly na položené otázky.

Obě dívky úspěšně prošly školním kolem, postoupily do okresního kola, kde předvedly vynikající výkon. Tento výkon je posunul do krajského kola, které se konalo 26. 4. 2018 na Gymnáziu v Třebíči.

V krajském kole se Tereza Abbrentová umístila na vynikajícím 2. místě v oboru biologie. Iveta Martínková díky výborně připravené prezentaci získala nevyšší ocenění a umístila se na 1. místě v oboru zdravotnictví. Jako vítězka krajského kola bude reprezentovat naši školu v celostátní přehlídce Středoškolské odborné činnosti, která se v letošním školním roce koná na Slovanském gymnáziu v Olomouci ve dnech 15. – 17. 6. 2018.

Oběma dívkám děkujeme za příkladné reprezentování naší školy a Ivetě v celostátním kole přejeme mnoho úspěchů.

                                                              

                                                                                                                                              Mgr. Kateřina Zimplová

 

Přidáno 30. 4. 2018

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Plánované akce
Žádné naplánované akce.
Zřizovatel
Partnerství