SZŠ a VOŠZ Havlíčkův Brod se blýskla na burzách škol

 S podzimními měsíci přichází pro SZŠ a VOŠZ Havlíčkův příjemná povinnost účastnit se burz a přehlídek středních škol. Naše škola se prezentuje nejen v místě svého působiště, ale vydává se i do vzdálenějších míst, jako jsou třeba Kutná Hora nebo Velké Meziříčí. Potenciálním zájemcům zde podává pomocnou ruku při výběru a zodpovídá otázky týkající se jejich dalšího rozhodování při volbě střední školy. Pro uchazeče, kteří  se nemohli osobně dostavit, tu máme malé shrnutí.

  Pro školní rok 2019/2020 otevíráme opět maturitní obor Zdravotnické lyceum. Jedná se o obor  teoretický, vhodný pro žáky uvažující o dalším studiu na vyšších a vysokých školách. V lyceu bude posílena hodinová dotace předmětů, jejichž hlubší znalost je předpokladem pro další navazující vysokoškolské studium. Nově zde bude  vyučován i druhý cizí živý jazyk.

  Novinkou  pro následující školní rok bude znovuotevření staronového maturitního oboru Praktická sestra, který plně nahradí současný dobíhající obor zdravotnický asistent. Představuje se jako  teoreticko-praktický obor. Při studiu nyní bude více posílena část teoretická, čímž se vyhoví požadavkům MŠMT na posílení všeobecného vzdělávání studentů středních škol. Tento směr je vhodný pro zájemce, kteří mají v úmyslu dále pokračovat ve studiu sesterských oborů na vyšších a vysokých školách. Absolventi budou dobře připraveni jak ke studiu sesterské profese, tak i pro studia sociálních a lékařských sfér. Ti, co už nebudou mít chuť věnovat se po maturitě dalšímu studiu, najdou ihned uplatnění jako pracovníci ve zdravotnických a jim podobných zařízeních ( hospice, domovy seniorů, pečovatelská služba). Budou moci fungovat jako zdravotničtí pracovníci vykonávající činnost pod přímým vedením či odborným dohledem.

 V každém oboru počítáme s otevřením jedné třídy po třiceti žácích. Oba dva obory jsou vhodné pro dívky i chlapce.

 Zaujal-li Vás některý z námi nabízených oborů a jste lační po dalších informacích? Či potřebujete naživo nasát klima školy a prohlídnout si naše zázemí, průběh výuky? Tak právě pro Vás je tu blížící se den otevřených dveří, který tradičně pořádá naše škola poslední listopadový pátek. Letos připadá na 30. 11. 2018 a  pro veřejnost budou dveře dokořán od 8:00 do 16:00 hodin. Připravte si dotazy, neváhejte přijít, jste srdečně zváni…..   

(Sal.)          

              

FOTOGALERIE

Přidáno 6. 11. 2018

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Plánované akce
Žádné naplánované akce.
Zřizovatel
Partnerství