Studenti SZŠ se zdokonalovali v první pomoci

Již tradičně proběhla v předvánočním období na Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické v Havlíčkově Brodě olympiáda v první pomoci. Soutěžili studenti 2. a 3. ročníků oborů zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum. Olympiádu zahájila ředitelka školy Mgr. Naděžda Vrbatová PhD.

Zranění byli na třech stanovištích a postupně je ošetřovalo 16 družstev. V každém družstvu byli 4 žáci, kteří zajišťovali první pomoc postiženým.

  1. situace: Při autonehodě došlo u jednoho spolujezdce k poranění krční páteře a řezné ráně s žilním krvácením, další měl otřes mozku a u posledního byl po poranění hrudníku otevřený pneumotorax.
  2. situace: Při řezání dřeva postihl jednoho aktéra infarkt myokardu a během nekoordinovaného pádu zranil spolupracovníka a pilou mu způsobil tepenné krvácení na paži a další si zlomil nohu, když na něj spadla hromada polen.
  3. situace: V chemické laboratoři došlo omylem k vypití kyseliny a při pádu poškozeného a následném bezvědomí došlo k chaosu a ke zranění dalších. Jeden si zlomil klíční kost a druhý utrpěl poleptání na předloktí po rozlití chemikálií.

Všichni studenti prokázali velmi dobré znalosti a úspěšně splnili všechny úkoly. Ocenění zaslouží nejen za znalosti, ale i za zájem, ochotu a nadšení.

 Organizaci olympiády zajistily Mgr. Blanka Krovová a Mgr. Radka Křepinská a všechny odborné učitelky se podílely na hladkém průběhu celé akce. Velký dík patří také členům Hasičského záchranného sboru z Havlíčkova Brodu Ladislavu Fixovi, ing. Martinu Hajčmanovi a Mgr. Radku Hovorkovi, kteří byli v hodnotící komisi a zároveň předávali soutěžícím cenné rady ze své praxe.

Vítězem olympiády v PP 2016 se stalo kombinované družstvo 2. ZA a 2. ZL  ve složení  Šimek Martin, Strašík Josef, Kruntorád Petr a Obrdlíková Tereza, na druhém místě bylo družstvo 3. ZL ve složení Vošická Gabriela, Bláhová Monika, Kasal Jakub a Adámková Kristýna a třetí skončilo družstvo 3. ZA ve složení Janáčková Kateřina, Kynclová Tereza, Kubátová Nikola a Chymo Filip.

Obrázky naleznete zde.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Plánované akce
Žádné naplánované akce.
Zřizovatel
Partnerství