Soutěž PP ve Lhotce u Mělníka 2019

Družstvo ve složení: Alena Vošická (kapitán), Kristýna Holasová, Šárka Musilová a Šárka Vrbová, reprezentovalo naší školu v soutěži PP ve Lhotce u Mělníka ve dnech 24. a 25.4. 2019. Svoje schopnosti poměřily s 19 družstvy z celé ČR. Zasahovaly na celkem 6 stanovištích s různým počtem raněných. Ve středu absolvovaly noční zásah u poraněné v bezvědomí s otevřenou zlomeninou bérce a tepenným krvácením. Kapitánka si zároveň vyzkoušela přímou komunikaci s dispečinkem Zdravotnické záchranné služby. 
Ve čtvrtek je čekalo zbývajících 5 stanovišť:
1. Dopravní nehoda cizinců v dodávce za asistence policistů se současnou první pomocí při porodu s nutností resuscitace novorozence.
2. Nepodařený tandemový seskok padákem s bezvědomím bez zachovalých životních funkcí a druhou raněnou s pneumotoraxem a otevřenou zlomeninou bérce.
3. Nešťastná nehoda se vzduchovkou - střelné poranění břicha, psychické rozrušení u další zúčastněné i viníka poranění.
4. Skupina 5 lidí, tří pod vlivem omamných látek, jedna slečna v bezvědomí s podezřením na otravu houbami a jedna slečna s poraněními 
5. Zásah ve vozidle záchranné služby - provedení resuscitace ve dvojicích s využitím AED a rozpoznávání odborných pomůcek ve vozidle.
Všechna stanoviště vyžadovala rychlé zhodnocení situace včetně určení "bezpečnosti zásahu" pro celý tým, a potom pohotové poskytnutí první pomoci. Moc oceňuji výbornou spolupráci celého týmu, jejich nadšení a jejich pevné nervy při všech vypjatých situacích. Kapitánka prokázala výbornou schopnost zkoordinovat všechny zásahy a celý tým.
A nakonec to nejlepší - za svoje výkony si děvčata vybojovala druhé místo!!!
 
Moc jim gratuluji a děkuji za skvělou reprezentaci :) 
Radka Křepinská
 
 
 

Přidáno 2. 5. 2019

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Plánované akce
Žádné naplánované akce.
Zřizovatel
Partnerství