První pomoc hrou

Ve středu 17.5.2017 proběhla na havlíčkobrodském náměstí akce "První pomoc hrou", kterou zorganizovali žáci třídy 3.A ve spolupráci s několika žáky třídy 3.L. Děti ze základních a mateřských škol  i ostatní veřejnost si mohli zábavnou formou vyzkoušet poskytování první pomoci při různých situacích, např. ošetření popálenin, omrzlin, krvácení, zlomenin, poranění způsobené zvířetem, seznámili se s prováděním kardiopulmonální resuscitace ap. Mezi dětmi byl velký zájem o maskování různých poranění. Hlavně menší děti využívaly koutek s hrami, kde si mohly mimo jiné vyzkoušet poskytování PP na plyšovém medvědovi, seznámily se s vybavením autolékárničky nebo si  zkusily přivolání ZZS.

K účasti byli přiváni i hasiči, ČČK, senior point a BESIP, velký zájem mezi dětmi byl o geronto oblek.

Akci připravovali žáci několik měsíců. O zdárný průběh se zasloužily především hlavní organizátorky Jitka Kábelová a Bára Konečná, které obětovaly mnoho hodin ze svého volného času a hodně energie. Odměnou jim jistě byly spokojené děti a pocit z dobře vykonané práce.

Poděkování patří i několika pomocníkům z řad rodičů  a přátel žáků.  Patří mezi ně především paní Vladimíra Konečná, paní Jitka Kábelová, Mgr. Veronika Vošická Buráňová, Mgr. Ilona Loužecká, pan Martin Sedláček. I jejich zásluhou se akce vydařila.

Vedení školy děkuje žákům za hezkou prezentaci školy na veřejnosti.

 

M. Tomková, třídní učitelka 3.A

Obrázky z akce naleznete zde.

Přidáno 22. 5. 2017

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Plánované akce
Žádné naplánované akce.
Zřizovatel
Partnerství