Pěvecký sbor

Pěvecký sbor vznikl přibližně kolem roku 1977 jako dívčí pěvecký sbor ,,MÍR“, který byl veden paní Jaroslavou Bredovou a byl složen výhradně z žákyň Střední zdravotnické školy. Klavírní doprovod zajišťovala Miluše Vokáčová. Soustavná každoroční příprava vedla k vysoké úrovni tohoto sboru. Od roku 1996, kdy se konal koncert k 50. výročí založení naší školy, začaly sbor navštěvovat i pro menší počet sboristek absolventky této školy a činnost se omezila jen na některé roky.

V roce 2004 se paní Jaroslava Bredová rozhodla svoji činnost ve sboru ukončit. Hledala nástupce, ale není snadné ujmout se tohoto nelehkého úkolu. Nakonec se chopila funkce sbormistra jedna s absolventek naší školy Pavlína Kocmanová. Nadšeně shání notové materiály, vybírá vhodné písně, tvoří si vlastní úpravy a ve volných chvilkách se vzorně připravuje na jednotlivé hodiny.

Sbor má nyní asi 20 členů a je složený z absolventek a přátel naší školy, kteří každou středu pilně cvičí nové skladby. Po celé škole se pak rozléhají zvučné trojhlasy a každý se rád chvilku zaposlouchá, když prochází kolem. Každoročně se sbor připravuje na vánoční koncerty, které tradičně pořádá pro školu i veřejnost v klášterním kostele sv. Rodiny v Havlíčkově Brodě. Zhruba hodinový program je vyplněn především vánočními koledami, ať už v sólovém nebo sborovém provedení a nechybí ani modernější písně. Každým rokem se svým zpěvem také zavítá do obce Herálec, Štoky, Rušínov a samozřejmě nezapomíná ani na nemocné občany, kdy pravidelně vystupuje v Domově ve Věži, v Domově pro seniory Reynkova, v Domově pro seniory u Panských, nebo také sbor vystoupil na vánočním koncertě v Chotěbořském kostele, kde zpíval pro občanské sdružení Benediktus, které pomáhá lidem s postižením.

Pěvecký sbor také spolupracuje se sborem Gymnázia Havlíčkův Brod a společně s dalšími dvěma sbory z umělecké školy pořádají každým rokem jarní koncert

Pěvecký sbor rovněž pravidelně zajišťuje kulturní program na slavnostním předávání maturitního vysvědčení, kde se snaží svým zpěvem zpříjemnit důležité slavnostní chvíle všech studentů. 

Klavírní doprovod zajišťuje již řadu let Ing. Jiří Kletečka, který s nadšením cvičí po večerech hudební doprovody k jednotlivým skladbám. 

V roce 2017 se pěvecký sbor osamostatnil a škola mu již zajišťuje pouze zázemí.

 

Více fotografií můžete vidět ve fotogalerii.

Přidáno 22. 7. 2014

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Plánované akce
Žádné naplánované akce.
Zřizovatel
Partnerství