Návštěva německé delegace

Ve dnech 4. - 6. 5. 2017 naše škola hostila delegaci vedení školy z Deggendorfu. Šlo o navázání dlouholeté tradiční spolupráce s touto školou. Kontakt byl přerušen asi před 17ti lety z důvodu změny ředitele školy v Deggendorfu a rozhodnutí tamní nové ředitelky o tom, že s naší školou spolupráci končí. Za původního německého ředitele se do městečka Deggendorf každoročně vypravily na měsíční odbornou praxi 2 žákyně střední školy. Spolupráce se školami byla tehdy výborná. Ovšem rozhodnutí nové paní ředitelky deggendorfské školy jsme museli akceptovat. Ředitelka Vrbatová již vloni tuto školu opět kontaktovala a zvala její zástupce na oslavy naší školy při příležitosti jejího 70.výročí v říjnu 2016 a později i na konferenci v lednu 2017. Oba termíny nebyly možné německou školou akceptovat, ale zájem Němců vznikl a tím se dlouhodobé plánování návštěvy mohlo posunout do finále. Pro hostující školu byl připraven jak společenský, tak odborný program. Společně jsme si vyměnili cenné informace a zkušenosti se vzděláváním sester a zdravotnických pracovníků v obou našich zemích, navštívili jsme Nemocnici Havlíčkův Brod a Sociální služby Města Havlíčkův Brod v Reynkově ulici. Naši hosté byli překvapeni vysokou úrovní obou zařízení, stejně jako školy. Návštěva se vydařila a obě školy přemýšlí o tom, jak vzájemně obohacovat své vzdělávací služby. Naše škola má dlouhodobý trend v odklonu volby studia německého jazyka ze strany žáků a studentů, tím je zde značný handicap pro konání odborných praxí v Německu. Pokud by žáci volili při svém studiu cizí jazyk německý, naše škola by byla garantem toho, že by poskytla zahraniční studijní pobyt pro nejlepší žáky v Deggendorfu!

Škola děkuje ředitelství Nemocnice Havlíčkův Brod a Sociálních služeb Města Havlíčkův Brod za velkorysou péči a čas, které nám poskytla. Velké poděkování patří i bývalému panu řediteli PaedDr. Dvořákovi, který nám představil firmu Granit na Lipnici a provázel nás při prohlídce jeho kamenných reliéfů v lomech na Lipnici. 
Simultánní překlad zajišťovala po celou dobu návštěvy naše bývalá kolegyně Mgr. Formánková, které děkujeme nejen za nadstandardní tlumočení, ale i za milou společnost a zábavu.
 
N. Vrbatová, ředitelka školy
 
Obrázky naleznete zde.

Přidáno 15. 5. 2017

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Plánované akce
Žádné naplánované akce.
Zřizovatel
Partnerství