Návrat do roku 1993

V pondělí 20. března 2023 se na naší škole konala akce 1993 - vznik České republiky. Jejím cílem bylo připomenout si události této doby a na vlastní kůži si zažít její atmosféru. Program byl opravdu rozmanitý a pestrý pro všechny zúčastněné, do jeho tvoření se zapojila celá škola.
Oslavy odstartovaly v tělocvičně, kde zaznělo stručné vysvětlení toho, co se v roce 1993 v Čechách vlastně stalo, a také novoroční projev prezidenta Václava Havla z roku 1994. Potom se téměř všichni žáci rozprchli po škole a v tělocvičně se mezitím začínali sehrávat volejbaloví hráči, kteří se těšili na dlouho očekávaný turnaj ve volejbale.
Myslím, že všechny nejvíce zaujaly chodby, kde jsme mohli na vlastní chuťové pohárky zjistit, jak chutnaly devadesátky. Naši pozornost si získaly poučné plakáty o významných událostech této doby, například o sporu o pomlčku mezi Čechy a Slováky, mapa rozdělené republiky nebo zločiny v devadesátých letech. Chodbami se také linula vůně kávy a v literárních kavárnách jste si mohli poslechnout nebo přečíst úryvky z knížek, které v devadesátých letech vycházely. Velkým zpestřením byla módní přehlídka, která se odehrála na schodišti. V dalších místnostech probíhalo promítání devadesátkových filmů, reklam a seriálů, hraní stařičkých počítačových her nebo vědomostní kvízy.
Nechybělo ani muzeum s předměty běžnými v 90. letech nebo módní outfity zapůjčené mimo jiné z učitelských archivů. Velký úspěch měla i hudba devadesátých let a fotokoutek v jedné z učeben. A co si účastníci pochvalovali? Nejvíc asi pohodovou atmosféru a to, že si popovídali napříč ročníky a obory a bavili se reakcemi a vzpomínkami učitelů…
Tečku za programem udělal koncert ve vestibulu školy. Celá akce byla velmi prospěšná a užitečná pro všechny z nás, jelikož nikdo ze studentů tuto dobu nezažil.

třída 4. L

 

      

Přidáno 23. 3. 2023

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Plánované akce
Žádné naplánované akce.
Zřizovatel
Partnerství

Vážený návštěvníku, na webu zdravskolhb.cz nepoužíváme soubory cookies potřebné k souhlasu.