Krásný úspěch v Mělníce 26. 4. 2017

Vítězství v soutěži první pomoci v Mělníce!

 

Ve dnech 26. – 27. dubna 2017 proběhla ve Lhotce u Mělníka celorepubliková soutěž v první pomoci. Celkově se zde předvedlo 16 týmů z celé republiky a už od prvního momentu bylo jasné, že konkurence bude velká.

Soutěž začala v 18:30 sepsáním týmů, rozlosováním čísel a objasněním pravidel. Hned poté byla zajištěna večeře a již ve 20:00 vyrážela první skupina k první modelové situaci na zdejší vlakové zastávce. Zároveň se v táboře opékaly buřty, takže o jídlo nebylo nouze.

Druhý den po snídani v 9:00 znovu vyrážel první tým na trať a další skupiny po každých 12 minutách. Trasa vedla okolo celého areálu a hned první modelová situace simulovala nehodu autobusu. Zde se týmy opotily, protože tu bylo hodně raněných. Na dalších modelových situacích už nebylo tolik zraněných. Na druhém a třetím stanovišti týmy musely ošetřit 3 zranění. Jedno se odehrálo u rybníka a další uprostřed lesa. Čtvrtá modelová situace obnášela požár a poleptání cizími látkami s dalšími stavy. Nakonec celý tým musel přejít potok po napnutém laně. Většina trasu zvládla okolo hodiny, a právě pro ty, co už soutěž dokončili nebo se teprve připravovali, tu byl připraven doprovodný program.

V doprovodném programu účinkovali hasiči, kteří předvedli zásah při toxickém ohrožení cizími látkami, dále tu také byli záchranáři a zaměstnanci z nemocnice na Bulovce, kteří se specializují na vysoce infekční choroby. Ti ukázali, jaká opatření brání v šíření nákazy. Po doprovodném programu a doběhnutí všech družstev všichni dostali chvilku odpočinku. Organizátoři zatím sečetli body a v 15:00 začalo vyhlášení.

Napětí bylo zřejmé a nikdo nevěděl, jak to dopadne. Maximální počet bodů byl 100 a v zástupech týmů se potichu ozývala čísla, kdo a kolik bodů dosáhl. Na třetím místě se umístil tým z Trutnova s 92 body. Na druhém místě tým z Hradce Králové s 94 body a na prvním místě se umístil tým z Havlíčkova Brodu s 96 body.

Týmy dostaly poháry, diplomy a každý ještě dárkovou tašku. Po vyhlášení byl připraven autobus, který všechny týmy odvezl na vlakové nádraží v Mělníce.

                                                                                                                              Petr Kruntorád

Obrázky naleznete zde.

Přidáno 29. 4. 2017

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Plánované akce
Žádné naplánované akce.
Zřizovatel
Partnerství