KONEČNĚ ERASMUS+

Čtrnáctidenní stáž žáků čtvrtých ročníků do Irska

Již s ročním zpožděním v průběhu září a října 2021 proběhlo výběrové řízení u čtvrtých ročníků střední školy na stáž, která se měla uskutečnit v listopadu 2021. Bylo vybráno 13 studentů z obou oborů (zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum). Bohužel z důvodu komplikované situace při pandemii Covid-19 nemohla být stáž zrealizována v zamýšlených termínech.

Nyní se již situace zlepšila, a proto v termínu od 19. 3. do 2. 4. 2022 vyjelo prvních osm žáků na stáž do domovů pro seniory v Belfastu (Severní Irsko, Spojené království).

Pro studenty byly organizovány přípravné semináře s tímto obsahem:

·         Odborná jazyková příprava – úprava lůžka, hygienická péče, potřeby pacientů, posouzení soběstačnosti, mobilizace pacienta, management bolesti.

·         Odborná příprava a praktický nácvik – pro zdravotnické lyceum - úprava lůžka, hygienická péče, aktivizace seniorů, kognitivní trénink.

·         Jazyková příprava – procvičování slovní zásoby v oblasti cestování, nakupování, běžné konverzace.

Proběhlo také on-line setkání s agenturou, která zajišťuje umístění žáků do jednotlivých zařízení v Belfastu a také informační schůzka o organizaci celé stáže a podrobnostech výjezdu.

Žáci odjeli s pedagogickým doprovodem Jakubem Kořínkem.

Těšíme se na jejich zážitky a zkušenosti

Přidáno 30. 3. 2022

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Plánované akce
Žádné naplánované akce.
Zřizovatel
Partnerství

Vážený návštěvníku, na webu zdravskolhb.cz nepoužíváme soubory cookies potřebné k souhlasu.