Festival svobody

Festival svobody

  SZŠ a VOŠZ Havlíčkův Brod se zapojila do celorepublikového projektu s názvem Festival svobody na školách. Den, plný zajímavých aktivit, připravili žáci převážně sami. Podle učitelů Mgr. J. Karla  a Mgr. R. Bouchalové, kteří bděli nad organizací a průběhem celého dne, stačilo žáky jen naťuknout a postupně už se pak chytli sami. Smyslem bylo ukázat studentům, co všechno vedlo ke svobodě. Program začal v tělocvičně společným shromážděním, které mělo evokovat listopadové demonstrace před 30 lety. Studenti měli trikolóry i symbolické červené karafiáty a po krátkém projevu a písních v podání spolužáků (Modlitba pro Martu, Morituri de salutant a Náměšť) pak rozvinuli transparenty a zvonili klíči.

Poté už se všichni účastníci volně rozešli podle svých zájmů na různé aktivity, rozmístěné po celé budově. Na své si ale přišli i učitelé – žáci pro ně připravili kvíz ze znalostí listopadových událostí, který probíhal veřejně ve vestibulu školy.

Všude na chodbách byly připomínky totalitního režimu a boje za demokracii s příběhy rodičů a prarodičů, v kinosále se promítaly trezorové filmy, v improvizované kavárně se četlo z knih zakázaných autorů a v jedné z učeben byla dokonce „Rockotéka“ ve stylu 80. let.

V tělocvičně zatím probíhal turnaj smíšených družstev ve vybíjené, který byl pojmenován Červený trenky a bílý trička.

K těm nejzábavnějším akcím patřila určitě módní přehlídka na schodech, při níž se dívky snažily názorně předvést, v jakém oblečení chodili mladí lidé v osmdesátých letech.

Sal.

Přidáno 22. 11. 2019

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Plánované akce
Žádné naplánované akce.
Zřizovatel
Partnerství