Založeno 1946
Logo
Sapere aude, incipe -
Odvaž se být moudrým, začni.

Konference 2018

Kde se stala chyba?

Otázka, která provázela témata konference pracovníků ve zdravotnictví, kterou pořádala Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná zdravotnická škola Havlíčkův Brod dne 24. ledna 2018.

Konference měla již tradičně vysokou úroveň a velký počet posluchačů. Zúčastnily se jí i kolegyně ze slovenské partnerské zdravotnické školy v Nových Zámcích.

 První přednášející, Mgr. Karel Opravil, speciální pedagog, lektor a poradce v oblasti komunikace, chování a mezilidských vztahů, přednášel o období dětství a dospívání a o výchově dětí. Jeho projev byl velmi zajímavý, poutavý a nadchl všechny posluchače. Přítomným připomněl i situace z jejich vlastního dětství a dospívání a pak navazoval výchovou dětí a jejími nástrahami v rodině.

 Další přednášející byla MUDr. Areta Elischer z Centra pro výzkum, diagnostiku a léčbu Alzheimerovy nemoci Národního ústavu duševního zdraví Praha. Její přednáška byla pro současnou dobu velmi aktuální. Kvalifikovaně informovala o Alzheimerově nemoci, o novinkách v diagnostice, prevenci i léčbě a nakonec mohli všichni přítomní na základě jednoduchého testu vyzkoušet své kognitivní schopnosti a paměť.

Posledním přednášejícím byl Mgr. Antonín Křoustek, vedoucí poradny Bílý kruh bezpečí Jihlava. I jeho téma související s domácím násilím bylo velmi zajímavé a bohužel i aktuální. Ve své přednášce názorně ukázal situace a chování účastníků domácího násilí. Podrobně vysvětlil i možnosti řešení a pomoci týraným.

Celou konferenci zajistila Mgr. Blanka Krovová, účinnou pomocí přispěla Mgr. Radka Křepinská. Poděkování patří i žákům třídy 3. A i dalším vyučujícím školy, kteří pomohli s organizací akce, a také Psychiatrické nemocnici v Havlíčkově Brodě, v jejímž kulturním domě se konference konala.

Markéta Salivarová

Obrázky naleznete zde.


Přidáno 26. 1. 2018 00.00, autor: Jan Štrobl

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

SZŠ a VOŠZ Havlíčkův Brod

Masarykova 2033, 580 02 Havlíčkův Brod
tel.:    569 421 656
e-mail.:    zdravskol@zdravskolhb.cz
www.zdravskolhb.cz
IT - Martin Vácha, e-mail: mvacha@zdravskolhb.cz

Další údaje najdete v kontaktech.

Domov mládeže

Husova 3023, 580 02 Havlíčkův Brod
tel.:    721 522 595

Výdejna školní jídelny

Zuzana Ondrouchová
tel.:    728 985 870
e-mail:    zondrouchova@zdravskolhb.cz